Home > CD recensie > Amorphis – The Beginning Of Times
CD recensie
Amorphis – The Beginning Of Times
83/100

Amorphis – The Beginning Of Times

Amorphis gaat al jaren mee en heeft ons dit jaar flink gebombardeerd met de promotie van hun tiende album The Beginning Of Times. Het album staat in het teken van Väinämöinen, een figuur in de Kalevala (een Fins epos) die een belangrijke rol speelde bij de schepping van deze aarde waar we nu op leven. De band weet al jaren een breed publiek aan te spreken vanwege hun gevarieerde sound die zowel agressieve stukken bevat als rustieke stukken met een flinke dosis rock-invloeden. Al jaren heeft de band een indrukwekkend grote fanbase die ook ditmaal reikhalzend uitkeken naar The Beginning Of Times.

Waar voorganger Skyforger een diverse en dynamische plaat is geworden is dit nieuwe album een stuk zoeter, vriendelijker en mooier in elkaar gezet. Zo gaat dit uur nieuwe Amorphis van start met het schitterende Battle For Light waar een geweldige pianolijn verwerkt zit in de mierzoete zanglijnen van Tomi Joutsen moeiteloos afgewisseld worden met de zwaarste en diepste grunts die we van hem gewend zijn. Hierna dromen we rustig verder naar het rustieke Mermaid waarbij de toon voor de rest van het album gezet wordt: een Amorphis waarbij gas teruggenomen wordt en de nummers nóg beter zijn uitgewerkt dan voorheen. Het wat meer donkere My Enemy, het zware Escape en het geweldige Crack in a Stone waarbij er eindelijk weer eens flink gegrunt wordt.

Maar behalve deze uitschieters is de algemene lentesfeer is dan ook meteen het grootste kritiekpunt. De ingetogenheid van de band is meer aanwezig dan ooit en de metal ebt langzaam weg onder de door rock beïnvloedde melodieën en songconstructies. Zo horen we bij de hitsingle You I Need, waar tevens een videoclip van gemaakt is, dat de keyboards meer dan ooit overheersen en een prominentere rol spelen dan ooit en maken dit album tot een zeer veelzijdig, bijzonder maar ingetogen album waar je óf helemaal warm van wordt óf juist niks van wil weten.

Amorphis weet een geheel ander album neer te zetten dan het eerdere uitgebrachte werk. Het neigt naar het commerciële maar hoewel dit overduidelijk te horen is krijg je niet het idee dat de band hier niet achter staat. Er wordt geen herhalingsoefening gebracht maar enorme sprake van ontwikkeling is helaas niet van toepassing. Amorphis laat de zon fel opkomen en je genieten wanneer je op een lekkere zomerdag in het zonnetje zit. Mooi!

Releasedatum: 25-05-2011 | Label: Nuclear Blast | Facebook

Tracklist:
01. Battle For Light
02. Mermaid
03. My Enemy
04. You I Need
05. Song Of The Sage
06. Three Words
07. Reformation
08. Soothsayer
09. On A Stranded Shore
10. Escape
11. Crack In A Stone
12. Beginning Of Time
13. Heart’s Song (digipack bonus track)

239 weergaven | FavoriteLoadingToevoegen aan favorieten
Deel Amorphis – The Beginning Of Times
Koop Amorphis – The Beginning Of Times bij Discorder
Er is meer dan Amorphis – The Beginning Of Times
  1. Nieuw album Amorphis (update)
  2. Amorphis heeft je nodig
  3. Amorphis komt met nieuwe plaat
Geef een reactie op Amorphis – The Beginning Of Times
  1. Klik hier om dit commentaar te quoten
    MetalMitch | 25-05-2011 | 21:42 uur
    avatar

    Eens. Erg mooi album :)

Je bent niet ingelogd. Klik hier om dat wel te doen.

Emoticons Smile Grin Sad Surprised Shocked Confused Cool Mad Razz Neutral Wink Lol Red Face Cry Evil Twisted Roll Exclaim Question Idea Arrow Mr Green Headbang Angel Worship Haha